چطور بفهمیم چیپست آیفون ۶s تولید کدام برند است ؟!

بررسی‌های شرکت Chipworks نشان می‌دهد که سامسونگ در ساخت تراشه A9 از معماری ۱۴ نانومتری فین‌فیت استفاده کرده با این حال در مقایسه با نمونه مشابه تولید شده توسط TSMC حدود ۱۰ درصد کوچک‌تر است که احتمالاً می‌تواند برخی از تفاوت‌های عملکرد را در پی داشته باشد.
هرچند تفاوت خیلی زیادی میان تراشه‌های ساخته شده با معماری ۱۴ تا ۱۶ نانومتری وجود ندارد، با این حال کاهش همین میزان فضا در مقیاس نانومتری می‌تواند باعث افزایش گرمای تولیدی و در نتیجه کاهش راندمان را به همراه داشته باشد.
چطور بفهمیم چیپست آیفون 6s تولید کدام برند است ؟!

بر این اساس اگر گوشی آیفون ۶ اس یا ۶ اس پلاس شما از تراشه ساخت TSMC استفاده کند، انرژی کمتری مصرف خواهد کرد که در نتیجه افزایش طول عمر باتری را به  همراه خواهد داشت. هرچند در همگام خرید هیچ راهی برای تشخیص نوع تراشه به کار رفته در آیفون‌های جدید وجود ندارد، با این حال پس از نصب چند برنامه می‌توان نوع آن را تشخیص داد؛ بدین منظور از طریق روش‌های زیر می‌توان آن را شناسایی کرد:
– ابتدا برنامه رایگان launch Lirum Device Info Lite را از استور ویندوز دانلود کرده
– پس از نصب، آیفون خود را از طریق کابل به سیستم رومیزی متصل کرده و سپس برنامه مذکور را راه‌اندازی کنید.
– اگر در قسمت مشخصات، نوع تراشه آیفون شما با کد  N66AP یا N71AP نشان داده شد، ساخت سامسونگ است. در سوی دیگر کد N66MAP یا N71MAP گواه از ساخت این قطعه توسط TSMC دارد.
اگر از سیستمی با پلتفرم مکینتاش استفاده می‌کنید، پیشنهاد ما به شما استفاده از iMazing app است که کارایی مشابه با آیتونز را ارائه می‌کند.
چطور بفهمیم چیپست آیفون 6s تولید کدام برند است ؟!
– در ابتدا برنامه iMazing app را از اپ‌استور دانلود کرده
– گوشی آیفون ۶ یا آیفون ۶ اس خود را از طریق کابل به سیستم رومیزی مک خود متصل کنید.
– قفل صفحه‌نمایش آیفون را باز کرده و در هنگام نمایش پیغام “Trust this computer” بر روی گزینه “Trust” تَب کنید.
– اگر در قسمت مشاهده مشخصات، نوع تراشه آیفون شما با کد  N66AP یا N71AP نشان داده شد، ساخت سامسونگ است. در سوی دیگر کد N66MAP یا N71MAP گواه از ساخت      این قطعه توسط TSMC دارد.

منبع :cultofmac
مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

دیدگاهی ارسال نشده است!